19.10.2018

MOSKOVA TÜRK DEVİ ESTA İLE KANATLANACAK

ESTA RUSYA GÜNDEMİNE DAMGA VURACAK BİR PROJEYİ GERÇEKLEŞTİRMEYE HAZIRLANIYOR!

Moskova’nın tam kalbinde inşa edilecek çok fonksiyonlu 1473 dairelik Krylia (Kanatlar) Konutları Projesi’nin ana müteahhidi olarak Türk inşaat devi ESTA Construction ile sözleşme imzalandı. Proje yöneticisi İgor Rojkov, projenin zorluk ve büyüklüğü nedeniyle uluslararası tecrübesi büyük olan ESTA’yı tercih ettiklerini açıkladı

Krasnodar Stadyumu, Moskova’daki Metropolis Alışveriş Merkezi, Soçi Olimpiyatları için yaptığı oteller gibi projelerle dünyanın en büyük 159’uncu inşaat şirketi haline gelen Türk inşaat devi ESTA Construction, şimdi de Rusya gündemine damga vuracak bir projeyi gerçekleştirmeye hazırlanıyor.
Moskovalı gayrimenkul geliştirme şirketi Leader Invest tarafından Moskova’nın kalbinde inşa edilmesi planlanan “Krylia” (“Kanatlar”) isimli çok fonksiyonlu konut projesinin ana müteahhidi olarak Bahattin Demirbilek’in Yönetim Kurulu Başkanlığı’nın yaptığı ESTA Construction ile sözleşme imzalandı. Rusya’nın önemli iş dünyası portallarından Bfm.ru’da yer alan habere göre ESTA Construction tarafından inşa edilecek bu dev proje kapsamında 1473 daire inşa edilecek.

“PROJENİN BÜYÜKLÜĞÜ VE ZORLUĞU NEDENİYLE ESTA’YI TERCİH ETTİK”

Leader Invest’in Başkan Yardımcısı ve Krylia Konutları Proje Yöneticisi İgor Rojkov, bu büyüklükte ve zorlukta bir projenin inşaa edilmesi için uluslararası büyük deneyime sahip bir şirkete ihtiyaç olduğunu, işte bu nedenle ESTA Construction’ı tercih ettiklerini açıkladı. Rojkov, “Bu yılın ilkbaharından bu yana proje alanında devam eden ve yoğun emek isteyen hazırlık çalışmalarını tamamladık. Ve en önemli, en sorunlu, teknik olarak en karmaşık etap olan binaların temelinin atılması ve inşaat etabına geldik” dedi.

TEMEL ATMA HAZIRLIKLARI BAŞLADI

Toplam üç apartmandan oluşacak olan Krylia Konutları Projesi’nin inşaat alanında ilk apartmanın beton temel atma hazırlıklarının başladığını söyleyen Rojkov, ikinci ve üçüncü apartmanın temel atma hazırlıklarının da sürdüğünü söyledi. Beton çalışmalarının yaklaşık iki hafta süreceğinin altını çizen Rojkov, bu süre içerisinde inşaat ve montaj çalışmaları için gereken vinç kulesinin montajının da tamamlanmış olacağını belirtti.
Bfm.ru’nun haberinde Esta Construction’ın, Rusya’da bir dizi önemli objenin inşaatını gerçekleştirdiği bilgisinin de altı çizildi.

ESTA CONSTRUCTION HAKKINDA:

ESTA Construction bu yıl, Engineering News Record (ENR) sıralamasında bir önceki yıla göre 9 basamak daha yükselerek, dünyanın en büyük 159. inşaat şirketi oldu. Sadece üst yapı çalışmaları esas alındığında da dünyanın önde gelen inşaat şirketleri arasında yer alıyor. Merkezi İstanbul’da bulunan ESTA, Rusya’da üç, Kazakistan ve Bahreyn’de birer ofisi ile 7 bin 500 kişiye istihdam sağlıyor. ESTA Construction, kurulduğu günden bugüne kadar yaklaşık 3 milyar dolarlık bir işi uluslararası paydaşları ve iş ortaklarıyla projelendirdi ve teslim etti.
Dünyanın en lüks ve teknolojik stadı Krasnodar Arena, Sochi Kış Olimpiyatları kapsamında yapımı gerçekleştirilen ESTA Construction, en üst katında Avrupa ve Rusya’nın 1., Dünya’nın 3. en büyük yekpare cam çatısı altında 6.000 m²’lik devasa bir aquapark ve plaj barındıran Gorkiy Gorod Alışveriş Merkezi, dünyanın en teknolojik ve ekolojik Central Park Projesi "Krasnodar Central Park" gibi onlarca eşsiz proje ile adından söz ettirdi. ESTA Construction Dünyanın en önemli mimarlık ofisleri ile çalışarak, mühendislik konusunda da yenilikçi ve zamanın önünde çözümlerle uluslararası bir itibar elde etti.

Sonraki Bülten

Kişisel Verilerin Korunması Gizlilik İlkeleri ve Kullanım Koşulları Çerez Politikaları

© Copyright 2021 ESTA İNŞAAT
ESTA İNŞAAT SANAYİ LOJİSTİK VE DIŞ TİCARET A.Ş., web sitesinde her türlü bilgiyi ve görseli değiştirme, düzeltme ve yayınlama hakkını saklı tutar.