18.07.2017

ESTA GAYRİMENKUL SEKTÖRÜNE GİRDİ! 5 YENİ PROJE

2006 yılından bu yana Rusya’da birçok projeye imza atan Esta Construction, 5 yeni gayrimenkul projesine başlıyor. Firma 5 yatırımın 4’ünü İstanbul'da, birini Marmaris’te hayata geçirecek.

Bahattin Demirbilek tarafından Rusya’da 2006 yılında kurulan ve ağırlıkla Rusya’da taahhüt projelerine imza atan ESTA Construction, gayrimenkul pazarına giriş yaptı. Firma, 4'ü İstanbul'da, biri Marmaris'te olmak üzere 1 milyar doları aşan 5 gayrimenkul projesini hayata geçirecek.

Yeni projeler Acıbadem, Beyoğlu, Basınekspres, Bahçelievler ve Marmaris’te inşa edilecek. Üç projenin ise 2019 yılında teslim edilmesi planlanıyor.

ESTA Construction Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Demirbilek, Türkiye pazarında devletin yaptığı dev yatırımların, bazı büyük firmaların konut sektöründeki bazı alanlardan çıkmasının konuta girmelerinde etkili olduğunu söyledi.

Demirbilek, “Türkiye’de dış cephesi ikonik olan binalar yapmayacağız. Bunların yerine insanların rahatlıkla yaşayabileceği kullanışlı binalar yapacağız” dedi. Türkiye’de metrekare fiyatı 5 bin doların üzerinde olan projelerin satışının zor olduğunu belirten Demirbilek, “Bizim projelerde ise metrekare fiyatları 5 bin TL ile 15 bin TL arasında olacak. Ama ağırlık 5 bin TL’lerde olacak” diye konuştu. Türkiye’nin genç nüfusu düşünüldüğünde konut ihtiyacı olacağını belirten Demirbilek, "Doğru yerde doğru proje yaptığınızda o proje satılır. Ayrıca, Türkiye’de ofis projesi düşünmüyoruz ancak kamu özel sektör işbirliğiyle yapılan şehir hastaneleri ile ilgileniyoruz" şeklinde konuştu.

Sonraki Haber

Kişisel Verilerin Korunması Gizlilik İlkeleri ve Kullanım Koşulları Çerez Politikaları

© Copyright 2021 ESTA İNŞAAT
ESTA İNŞAAT SANAYİ LOJİSTİK VE DIŞ TİCARET A.Ş., web sitesinde her türlü bilgiyi ve görseli değiştirme, düzeltme ve yayınlama hakkını saklı tutar.